XІ Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Фіскальна політика України в умовах євроінтеграційних процесів»

24 листопада 2017 року на базі Тернопільського національного економічного університету за сприяння ректора ТНЕУ, доктора економічних наук, професора Крисоватого Андрія Ігоровича відбувся цікавий науковий захід – XІ Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Фіскальна політика України в умовах євроінтеграційних процесів». Щорічна конференція є хорошою науковою традицією кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ.
 
З вітальними словами до учасників конференції звернулися ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Крисоватий Андрій Ігорович, заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Лопатинська Надія Михайлівна, заступник начальника Тернопільської митниці ДФС Саварин Андрій Любомирович, заступник міського голови м. Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради Бицюра Леонід Олексійович, декан факультету фінансів ТНЕУ, кандидат економічних наук, доцент Кізима Андрій Ярославович, завідувач кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, кандидат економічних наук, доцент Луцик Анатолій Ігорович.
 
У вітальному слові ректор ТНЕУ професор Крисоватий Андрій Ігорович наголосив на необхідності збалансованості та еквівалентності податкових платежів та суспільних благ в національній економіці. Звертаючись до студентів, ректор зазначив: «Не бійтеся висловлювати власну думку, але вчіться аргументувати свою позицію». Андрій Ігорович також вказав на вагому роль наукової спільноти у трансформації фіскальної політики держави.
 
Заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Лопатинська Надія Михайлівна привітала  учасників конференції та акцентувала увагу на частих змінах у чинному податковому законодавстві, важливості наукового обґрунтування нововведень у податковій політиці держави, паритетності відносин фіскальних органів та платників податків. Наприкінці промови Надія Михайлівна запросила випускників кафедри податків та фіскальної політики на роботу в органи Державної фіскальної служби.
 
У своєму вступному слові заступник начальника Тернопільської митниці ДФС Саварин Андрій Любомирович окреслив основні досягнення Тернопільської митниці за останні роки, зростання надходжень митних платежів у 2017 році та наголосив на доцільності стимулювання зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання.
 
Представником органів місцевого самоврядування на конференції виступив заступник міського голови м. Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради Бицюра Леонід Олексійович. Вітаючи присутніх, він зосередив увагу на важливості збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів задля виконання ними важливих соціальних функцій, проблемам фінансової децентралізації, фінансового забезпечення делегованих повноважень. Леонід Олексійович підкреслив, що співпраця Тернопільського національного економічного університету з Тернопільською міською радою є довготривалою й ефективною, а також запросив молодих фахівців виконувати дипломні та курсові роботи на замовлення міської ради. Також доповідач наголосив на можливості проходження практики та стажування студентами в Тернопільській міській раді.
 
Звертаючись до учасників конференції, декан факультету фінансів, к.е.н., доцент Кізима Андрій Ярославович наголосив на важливості наукової складової підготовки майбутніх фахівців та висловив впевненість про успішне працевлаштування випускників кафедри податків та фіскальної політики у фіскальних та митних органах.
 
Модератором конференції виступив завідувач кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, кандидат економічних наук, доцент Луцик Анатолій Ігорович.
 
Кращі доповіді оцінювало демократичне журі: к. е. н., доцент кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ Амбрик Лілія, студентка групи ФФАм-21 Журавель Оксана та голова Студентської ради факультету фінансів Мороз Ольга.
 
Конференція відбувалася у формі панельних дискусій. 
 
Модераторами панельної дискусії №1 «Формування фіскального простору України в умовах макроекономічної нестабільності» стали к. е. н., доцент кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ Ткачик Федір Петрович та студентка групи ФО-41 Поглод Мар’яна. З цікавими доповідями виступили студентка групи ФО-41 Матвійчук Роксолана (тема доповіді: «Перспективи запровадження системи прогресивного оподаткування доходів фізичних осіб в Україні»), студентка групи ФО-41 Чубата Лілія (тема доповіді: «Альтернативи підвищення фіскальної ефективності акцизного податку в Україні»), студент групи ФАМС-22 Козак Іван (тема доповіді: «Протидія корупційним явищам у фіскальних органах: податковий аспект»).
 
Модераторами панельної дискусії №2 «Митні виклики в умовах глобалізаційних тенденцій» виступили к. е. н., доцент, завідувач кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ Луцик Анатолій Ігорович та студентка групи ФМСм-11 Шандрук Ілона. З цікавими доповідями виступили студент групи ФМО-41 Федак Юрій (тема доповіді: «Проблемні аспекти адміністрування митних платежів та напрями їх усунення») та студентка групи ФО-41 Оляновська Лілія (тема доповіді: «Потенційне застосування технології blockchain у сфері митного обслуговування»). 
 
Інноваційною за освітнім змістом стала доповідь голови студентського гуртка «English Speaking Club», студентки групи ФМСм-11 Ілони Шандрук на тему: «Priority directions of customs policy of Ukraine».
 
Надзвичайно жваву дискусію викликали питання законності перебування на митній території України транспортних засобів (так званих «Євроблях») та застосування технологій блокчейну в митних автоматизованих інформаційних системах та системах митного оформлення.
 
Усі доповідачі конференції були відзначені у таких номінаціях:
 
«За альтернативне бачення проблем оподаткування» (студентка групи ФО-41 Чубата Лілія)
«За інноваційний підхід» (студентка групи ФМСм-11 Шандрук Ілона)
«За креативний підхід» (студентка групи ФО-41 Оляновська Лілія)
«За фіскальні новації» (студентка групи ФО-41 Матвійчук Роксолана)
«За стратегічне мислення» (студент групи ФМО-41 Федак Юрій)
«Фіскальний реформатор» (студент групи ФАМС-22 Козак Іван)
 
За активну участь у дискусії відзначений студент групи ФМО-41 Храпцьо Дмитро.
 
Доповідачі отримали квитки на кіносеанси та солодкі подарунки від колективу кафедри податків та фіскальної політики Тернопільського національного економічного університету. Підсумовуючи результати роботи учасників конференції завідувач кафедри, к.е.н., доцент Луцик Анатолій Ігорович висловив впевненість, що такі наукові заходи завжди будуть майданчиком для продукування нових ідей та бачення майбутніх фахівців щодо реформування фіскальної політики держави.

скачать dle 12.0